Dziesmu autoru ieradumi

oktobris 22, 2020 by Nav komentāru

Daži dziesmu autori vienkārši gaida iedvesmu, visticamāk, tas neizdosies.

Iedvesma rodas darba rezultātā, lai iedvesmotos, ir smagi jāstrādā un jāpraktizējas. Tātad, kā jūs varat praktizēt dziesmu rakstīšanu ?! Paradums apsēsties, lai faktiski domātu par tēmu, meklētu vārdus atskaņu vārdnīcās, spēlētu klavieres tikai pēc pareizā akorda. Tas viss ir tikai ieradums praktizēt.

Kad jūs vairāk praktizējat, idejas pēkšņi nāks pie jums no zila gaisa! Hitu dziesmu rakstīšana ir iedvesma, kuras iegūšanai jūs smagi strādājāt. Piemēram, jūs varat pavadīt daudzas naktis, valkājot smadzenes, rakstot melodijas (tas ir, praktizē un organizē savas dziesmu rakstīšanas domas), un tad, pērkot apavus, jūsu galvā sāk atbalsoties pārsteidzoša melodija: tā ir jūsu hita.

Tas nozīmē, ka, praktizējot, jūs nesaņemat populāras dziesmas vai idejas, bet tas trenē jūsu smadzenes labāk funkcionēt muzikāli un apzināties “dziesmu rakstīšanas potenciālu” lietās, kas notiek jūsu vidē. Bez praktizēšanas ir arī citi ieradumi, kas arī ir noderīgi. Šie ieradumi ir instrumenti, kas palīdz dziesmu autoram savākt prakses augļus. Šeit tie ir….

Pirmais ieradums.

Visu laiku ņemiet līdzi piezīmju grāmatiņu:

Jebkurā brīdī, kad tevi piemeklē dziesmas ideja, labs dzejolis, radoša metafora utt. Pierakstiet to pārskatīšanai vēlāk.

Otrais ieradums.

Visu laiku ņemiet līdzi digitālo reģistratoru:

Jūs varat izmantot jebkuru lietu, lai ierakstītu skaņu ar … Jūsu “hit” melodijas nezudīs. (Dažreiz es izmantoju piezīmju grāmatiņu, lai uzrakstītu melodijai līdzīgās D B A G..tml. Piezīmes, arī jūs to varat izdarīt un ietaupīt sev nepatikšanas, ja jādzied lielveikalā;).

Trešais ieradums.

Pajautājiet cilvēkiem, ko viņi domā par jūsu darbiem:

To parādīšana draugiem vienmēr ir laba ideja. Tomēr to parādīšana citiem dziesmu autoriem nozīmē lieliskus padomus un “profesionālus” komentārus, kas pārsniedz “Labs darbs, kur mēs ēdīsim?” :).

Ceturtais ieradums.

Uzturiet savas idejas organizētas:

Tagad, kad esat saglabājis katru apbrīnojamo melodiju un katru interesanto liriku, kas jūs skāra uz papīra, ir pienācis laiks tos apvienot lieliskā dziesmā. Bet kā jūs gatavojaties izsekot ikvienai melodijai, nosaukumam, akorda progresijai vai lirikai, kuru domājat vai rakstāt? !! Atbilde ir organizēt tos tādā veidā, lai padarītu tos viegli meklējamus un pieejamus. Jūs joprojām varat kārtot vecajā veidā, izmantojot papīru, kas ievietots mapēs, papildus datora mapes-apakšmapes sakārtošanai. Var būt programmatūras, kas varētu palīdzēt, piemēram, “TrackNotes” no “Virtual Studio Systems”.

Piktais ieradums.

Prakse: Esmu daudz par to runājis. Tas ir patiešām svarīgi … Jūs nebūsiet muzikāli iedvesmots, ja vien jūsu smadzenes nepieradīs pie mūzikas. Iedvesma ir GRŪTS DARBS !! Praktizējiet, lasot veiksmīgiem tekstu autoriem, uzmanīgi klausoties lieliskas dziesmas, dienām ilgi cīnoties ar vienu rindiņu, lai iegūtu īsto vārdu un atskaņu, eksperimentējot ar akordu progresijām. Ir daudz lietu, ko varat darīt … PRAKSE, PRAKSE, PRAKSE!

Tagad, kad esmu ļāvis jums iepazīties ar dziesmu autoru paradumiem, paliek brīdinājums: ne katra jūsu iegūtā ideja ir iedvesmas brīdis, jūs saņemsiet daudz “nevēlamu ideju”. Neskatoties uz to, nemēģiniet spriest par savām idejām tajā pašā brīdī, kad tās iegūstat; ierakstiet katru lietu un sekojiet līdzi visām domātajām lietām. Vēlāk jūs varat pārskatīt šīs idejas, saglabāt labās un izmest sliktās (jūs varat labāk arī turēt tās drošā vietā, katra lieta var noderēt!).

Visbeidzot, jums nav jāpieņem visi šie ieradumi. Tie ir ieradumi, kurus es izveidoju, jo man tie bija ērti. Arī jūs varat atklāt un attīstīt savus noderīgos ieradumus. Vienīgais izšķirošais ieradums ir!? !! Jūs uzminējāt pareizi: PRAKSE.